O nás

Po zodpovědném zvážení a dvaceliletém soužití s těmito impozantími, spolehlivými

a inteligentními psy jsme se rozhodli v roce 2015 založit chovatelskou stanici.

Název "GILLTEAM" je seskládán ze jmen našich fenek: Gill, Tessy, Amaly.

Ale jak to všechno začalo?


Od mládí jsem moc toužila mít psa, ale mí rodiče žili s přesvědčením, že pes do paneláku nepatří. Takže jsem vyrůstala s kočkou, želvou, křečky a všemi psími atlasy, které se tenkrát dostaly koupit. Celou dobu jsem si říkala, že jakmile opustím rodné hnízdo, okamžitě si pořídím mého tolik vytouženého psíka.

Jenže můj manžel byl téhož nározu jako mí rodiče, takže mi trvalo pár let, než jsem ho konečně ukecala. Nastala diskuze, jaké plemeno si pořídíme. No já jsem měla jasno. Buď to bude Boxer, nebo tenkrát ještě dost málo viděný Labrador. Jenže hlava rodiny rozhodla. Když pes, tak Yorkšírský teriér.

Psal se rok 1996 a my si jeli do Brna na mezinárodní výstavu prohlídnout pejsky a popřípadě domluvit si naše tolik vytoužené štěně. Docházíme před pavilon, kde stála dívčina a vedle ní seděly dvě nádherné rezavé "svingy". Úplně se nám zastavil dech, jak jsme koukali na tu nádheru. Slečna byla velice příjemná a ochotná nám o tenkrát vůbec neznámém plemeni Rhodéském ridgebackovi povyprávět a my jsme měli naprosto jasno. Byla to u nás obou láska na první pohled.

Za půl roku jsme si jeli pro naši malou princeznu Gill k paní poradkyni chovu Luďkou Brejchovou do chovatelské stanice Africká savana. Tahle rezavá čertice nám obrátila celý náš dosavadní život naruby. Učili jsme se, my od ní a ona od nás. A naše společné soužití bylo plné lásky, radosti a rošťáren. Po 4 letech k nám do rodiny přibyla holčička Tessy a v roce 2012 jsme si přivezli naši další fenku Amaly.